DZIŚ STRONA BRYTYJSKA

Buszując po internecie widzimy może czasem zagraniczne strony internetowe o Parkinsonie. Nie uciekajmy od nich. Nie twierdzimy, że jest tam prawdziwa kopalnia wiedzy na te tematy, ale warto się zatrzymać, zapytać kogoś bliskiego (ze znajomością angielskiego, jeśli sami mamy problem z tłumaczeniem), ostatecznie skontaktować się ze Stowarzyszeniem.

Dziś pragniemy przedstawić stronę organizacji z Wielkiej Brytanii – zdjęcie.

Przejrzeliśmy zawartość strony i z wielu artykułów postanowiliśmy przedstawić czytelnikom jeden o tytule: KIEDY BĘDZIE LEKARSTWO NA CHOROBĘ PARKINSONA? Lepszego pytania dla nas nie znamy.

Oto co mówi nam o tym strona www.parkinsons.org.uk.

Parkinson to najszybciej rozwijająca się choroba neurologiczna na świecie. Obecnie nie ma na nią  „definitywnego” lekarstwa. Ale jesteśmy blisko przełomu, może nawet przełomów. Finansując właściwe badania dotyczące najbardziej obiecujących metod leczenia, możemy zbliżyć się do wyleczenia.

Jak blisko jesteśmy od lekarstwa – wyleczenia choroby Parkinsona?

Dążymy do dostarczenia nowego sposobu leczenia chor.P  do końca 2024 roku. Jesteśmy zdeterminowani, aby opracować lekarstwo w jak najkrótszym czasie.

Dzięki 50-letnim już badaniom nad chorobą Parkinsona wiemy więcej o tej chorobie niż kiedykolwiek wcześniej. Dokonaliśmy ważnych odkryć, które zrewolucjonizowały nasze rozumienie choroby Parkinsona i mózgu.

Nadszedł czas, aby kontynuować nasze osiągnięcia. Razem możemy znaleźć lekarstwo.

Co wiemy do tej pory?

– odkryliśmy wskazówki dotyczące przyczyn i genetycznego udziału w chorobie Parkinsona.

– ustalamy łańcuch wydarzeń, który prowadzi do uszkodzenia i utraty komórek mózgowych.

– pracujemy nad nowymi metodami leczenia i terapii.

– badamy możliwość zmiany przeznaczenia leków, aby pomóc w radzeniu sobie z niektórymi bardziej niepokojącymi objawami, takimi jak halucynacje i upadki.

– wiemy, że chociaż ludzie z chorobą Parkinsona mają podobne objawy, to doświadczenie choroby i odpowiedź na leczenie u każdej osoby są inne.

Teraz nauka jest gotowa, abyśmy opracowali nowe metody leczenia i wyleczenia, których tak mocno potrzebują ludzie z chorobą Parkinsona. Badania wymagają czasu. Ale uruchomiliśmy Wirtualną Biotechnologię Parkinsona, aby przyspieszyć najbardziej obiecujące potencjalne terapie. Im więcej możemy zainwestować, tym szybciej tam dotrzemy.

Jak będzie wyglądać lekarstwo na chorobę Parkinsona?

Ponieważ choroba Parkinsona różni się tak bardzo w zależności od osoby, może nie być  jednego „lekarstwa” dla wszystkich. Zamiast tego możemy potrzebować szeregu różnych terapii, aby zaspokoić potrzeby jednostki i jej konkretną postać choroby.

Ta mieszanka może obejmować zabiegi, terapie i strategie, które mogą:

– spowolnić lub zatrzymać postęp choroby

– wymienić lub naprawić utracone lub uszkodzone komórki mózgowe

– kontrolować i zarządzać określonymi objawami

– zdiagnozować chorobę Parkinsona na jak najwcześniejszym etapie.

Może to obejmować zabiegi medyczne, takie jak leki i metody chirurgiczne, a także zmiany stylu życia, na przykład dietę i ćwiczenia.

Jakie nowe metody leczenia są rozwijane?

Dzięki postępowi, jaki już osiągnęliśmy, w badaniach klinicznych testowane są nowe terapie, które mają potencjał spowolnienia, zatrzymania lub nawet odwrócenia choroby Parkinsona.

Obejmują one:

– terapie komórkami macierzystymi, których celem jest wykorzystanie zdrowych, żywych komórek do zastąpienia lub naprawy uszkodzeń mózgu osób z chorobą Parkinsona

– terapie genowe, które wykorzystują moc genetyki do przeprogramowania komórek i zmiany ich zachowania, aby pomóc im zachować zdrowie i dłużej pracować lepiej

czynniki wzrostu (takie jak GDNF), które są naturalnie występującymi cząsteczkami, które wspierają wzrost, rozwój i przetrwanie komórek mózgowych.

Opracowujemy terapie, które mają na celu poprawę życia z tą chorobą, w tym nowe leki, które mogą zmniejszyć dyskinezę.

Jak przyspieszamy poszukiwania lekarstwa?

Wierzymy, że nowe i lepsze metody leczenia są możliwe za lata, a nie dekady, i mamy jasną strategię, aby to osiągnąć. To zawiera:

– wspieranie najlepszych i najbystrzejszych umysłów w celu odblokowania odkryć naukowych, które doprowadzą do nowych metod leczenia i wyleczenia

– przyspieszenie rozwoju i testowania nowych metod leczenia dzięki naszej Wirtualnej Biotechnologii

– współpraca międzynarodowa, aby badania kliniczne były szybsze, tańsze i miały większe szanse powodzenia dzięki Ścieżce Krytycznej dla choroby Parkinsona

– poszukiwanie leków na inne schorzenia, które mają niewykorzystany potencjał w chorobie Parkinsona.

Wiemy, że im więcej jesteśmy w stanie zainwestować, tym szybciej będziemy w stanie dostarczyć wartościowych rozwiązań. Dlatego ciężko pracujemy, aby zebrać fundusze, których potrzebujemy, aby przyspieszyć rozwój.

Komentarz z naszej strony:

My, chorzy musimy pokładać nadzieję w badaniach naukowych, no bo kto otworzy nam drzwi do choćby spowolnienia, nie mówiąc o zatrzymaniu choroby? Jak wiemy, NADZIEJA umiera ostatnia. Tego się trzymajmy.

P.S. Dwie inne strony internetowe (oprócz Fundacji M.J.Foxa), które znamy to:

Parkinson’s Disease Health Information & Community

Home – ParkinsonNet International

Categories:

Tags:

Comments are closed

Stowarzyszenie Chorych na Chorobę Parkinsona i Ich Rodzin z Siedzibą w Gdyni

UWAGA – ZMIANA ADRESU

Adres:
ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 28
81-383 Gdynia

E-mail:
parkinson-gdynia@o2.pl

Tel:
+48 517 306 595

Darczyńców prosimy o wpłaty na cele statutowe na nr konta

38 1090 1102 0000 0001 0022 2050
Bank Santander Oddział w Gdyni

O witrynie

Może to być dobre miejsce, aby przedstawić siebie i swoją witrynę lub wymienić zaangażowane osoby.

Skip to content